![](https://efoni.gr/wp-content/uploads/2023/10/xardalias9-818x490.webp)
Το εκλογικό του δικαίωμα άσκησε στις 8:30 το πρωί στο 1ο Γυμνάσιο Βύρωνα ο υποψήφιος Περιφερειάρχης Αττικής Νίκος Χαρδαλιάς.
Ο Νίκος Χαρδαλιάς είπε μεταξύ, άλλων, «Οι πολίτες είναι η δύναμή μας», ενώ πρόσθεσε «ψηφίζουμε για τη ζωή μας, ψηφίζουμε για τους 66 δήμους του Λεκανοπεδίου, ψηφίζουμε για την ασφάλεια των κατοίκων μας».
Μαζί με τον Νίκο Χαρδαλιά ήταν και η κόρη του. Ο υποψήφιος περιφερειάρχης Αττικής ψήφισε πρώτα για τις περιφερειακές εκλογές και μετά για τις δημοτικές εκλογές, όπως φάνηκε από τους φακέλους που έριξε στην κάλπη.
![xardalias-psifos-5](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2023-10-08/xardalias-psifos-5.jpg)
![xardalias-psifos-4](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2023-10-08/xardalias-psifos-4.jpg)
![xardalias-psifos-3](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2023-10-08/xardalias-psifos-3.jpg)
![xardalias-psifos-2](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2023-10-08/xardalias-psifos-2.jpg)
![xardalias-psifos-1](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2023-10-08/xardalias-psifos-1.jpg)